Fitmin tým na MS
Kanada 2017

vše o Fitmin týmu

Čerstvé informace každý den

Cesta, tréninky a přípravy, závody i zákulisí z české výpravy na mistrovství světa v Kanadě.

Fanděte jim s námi.

03. ÚNOR, 2017
INFOGRAFIKA: Jaké bylo MS pohledem psích šampionů?

Máme to za sebou. Jsme v pořádku doma a můžeme to shrnout: 3 stříbra, jeden bronz a báječná únava. A jak to vidí hafani?

čtěte více
Miniatura
02. ÚNOR, 2017

Tak my jedeme domů. Díky za podporu, díky že jste na nás mysleli.

čtěte více
Miniatura
01. ÚNOR, 2017

Hafani posledních pár dní předváděli skvělé sportovní výkony. No a taky dost zlobili (Emane!). Ale co naděláte, stejně jsou to naši miláčkové. Díky, psové.

čtěte více
Miniatura
31. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Balíme, mistrovství světa končí

MS v Kanadě skončilo, balíme se a loučíme s Kanadou. Před pár dny tu byl šrumec, teď už bude v Haliburton Forest zase klid. Byla to paráda.

čtěte více
Miniatura
VLOGUJEME: Jirka se zamotal, pak ale frčeli jak střela

Jaký byl hromadný start 8kilometrového mushingu přímo z pohledu závodníka?

čtěte více
Miniatura
30. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Jirkův finiš štafety a je to na bednu!

Posledním závodem mistrovství světa byla pro českou výpravu štafeta. A předvedli se perfektně, v celosvětové konkurenci vybojovali druhou příčku! Takhle Jirka proletěl cílovou páskou.

čtěte více
Miniatura
29. LEDEN, 2017

Včera všichni tři naši závodníci absolvovali hromadný start – Jirka v mushingu na 8 km, Míša a Michal v 15km kombinaci. A od začátku do konce to byla pěkná mela.

čtěte více
Miniatura
28. LEDEN, 2017

Máme s sebou perfektní vybavení, saně, pulky, běžky, postroje, oblečení, ale to nejdůležitější jsou… Ano, pořádně rychlé psí nohy.

čtěte více
Miniatura
27. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Michal, Kvap a Basta vystartovali pro další medaili!

Takhle dneska startoval Michal s Kvapem a Bastou druhou etapu skijöringového závodu. Jak dojeli? Koukněte na video i na fotky.

čtěte více
Miniatura
26. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Jirka před závodem? Adrenalin a zase adrenalin

A teď trochu zpátky v čase. Jirku jsme vyzpovídali před startem etapy, ze které přivezl první stříbro. Jak se cítil, vřelo to v něm?

čtěte více
Miniatura
VLOGUJEME: Nacpeme se, aby nám to jelo

Ovládat tolik psů, to dá práci, a je potřeba se na to pořádně posilnit. Jirkův návrh na dietu pravděpodobně neprojde. Tak snad se naši závodníci nebudou na trati bořit do sněhu.

čtěte více
Miniatura
VLOGUJEME: Michal maže, Míša venčí

Dnes Michala, Kvapa a Bastu čekala první část etapového závodu. Jak se připravovali? A s jakým umístěním budou startovat zítra?

čtěte více
Miniatura
25. LEDEN, 2017
Stříbro a bronz doma, kluci zabodovali a porazili i favority

První den bronz, druhý den stříbro, naši musheři na kanadských pláních prostě válejí. Jak probíhaly závody a co se teď členům týmu honí hlavou?

čtěte více
Miniatura
24. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Při projížďce trati nás čekalo malé překvapení

Jak se v Haliburtonu upravuje závodiště? Rozhodně jinak než u nás. Michala tahle kanadská vychytávka trochu zaskočila.

čtěte více
Miniatura
VLOGUJEME: Psy čeká prohlídka, a pak hurá závodit

Smečka by sice radši lítala ve sněhu, ale veterinární prohlídka před závodem je nutnost, aby naše šampiony vůbec pustili na trať. Dejte předem zlatou medaili tomu, kdo udrží Nikitu chvíli v klidu.

čtěte více
Miniatura
23. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: První trénink? Psům bylo vedro, byla to makačka

První trénink v měkkém sněhu dal psům pořádně zabrat, 2 °C jsou pro ně až až. Hlavně Eman by byl radši, kdyby se trochu ochladilo. Jaké jsou další plány našeho týmu?

čtěte více
Miniatura
22. LEDEN, 2017

Sleddog sporty spočívají hlavně v dokonalé souhře jezdce a jeho psů. Význam čtyřnohých závodníků je tu obrovský. Tak se pojďte podívat, kdo za nás v kanadském sněhu poběží.

čtěte více
Miniatura
21. LEDEN, 2017
VLOGUJEME: Co jsme zapomněli doma?

Víte, jak vždycky, když někam jedete, tak zaručeně něco zapomenete? Pasy, léky, psy, saně... Všechno máme. Co nemáme?

čtěte více
Miniatura

Tělo samý sval, kondička profesionálních sportovců a chuť vyhrávat vůbec nevylučují, že jsou tihle pejsci taky pořádně umazlení – no jen se podívejte.

čtěte více
Miniatura
20. LEDEN, 2017

První velká úleva – Fitmin tým dnes v pořádku dorazil do Kanady. Jak se jim cestovalo? Mrkněte na první fotky přímo od závodníků!

čtěte více
Miniatura
19. LEDEN, 2017
Historie mushingu: jak se z psa pomocníka stal pes závodník

Původně to pro ně byla povinnost, dnes už tahají hlavně pro radost při závodech. Jak vznikaly psí sporty a kde mají své kořeny?

čtěte více
Miniatura
18. LEDEN, 2017
Přípravy vrcholí – tiskovka za námi, zítra frčíme

Fitmin tým má za sebou poslední důležitou povinnost před odletem na MS do Kanady. 18. 1. 2017 v 10:00 proběhla ve Veslařském klubu na Smíchově tisková konference, na níž závodníci novinářům nastínili, co je v Haliburtonu čeká.

čtěte více
Miniatura
17. LEDEN, 2017

Sníh se třpytí, napětí je ve vzduchu a psi štěkají, až z toho mrazí. Kdo jsou naši závodníci a jak se cítí před odletem na mistrovství světa do kanadského Haliburtonu?

čtěte více
MS ve sleddog sportech 2017 24. ledna – 1. února

Největší musherská akce sezóny se letos odehrává
v kanadském Haliburtonu. Nádherná příroda a celosvětová
konkurence slibují pořádnou psí sportovní podívanou.