Co najde váš mazel pod stromečkem?

Pokud nejste ten typ, který má vánoční dárky vyřešené už někdy v půlce května, možná právě přemýšlíte, čím své blízké na Štědrý den potěšit. Poradíme vám, co udělá radost čtyřnohému členu vaší rodiny.

Pokud nejste ten typ, který má vánoční dárky vyřešené už někdy v půlce května, možná právě přemýšlíte, čím své blízké na Štědrý den potěšit. Poradíme vám, co udělá radost čtyřnohému členu vaší rodiny.

Psí mlsání

Dárek, který voní dobrotou, bude pro vašeho pejska rozhodně nejzajímavější. Stejně jako granule, ani pamlsky byste neměli příliš střídat. Časté změny by mohly způsobit zažívací potíže. Pokud chcete pamlsků přece jen zabalit víc, zvolte raději stejnou řadu či alespoň značku.

Kdo si hraje nezlobí

Hraček není nikdy dost. S některými si váš pes vystačí sám, ale nejvíc ho potěšíte, když si budete hrát s ním. Posílíte tak váš vzájemný vztah a zaženete nudu, která je nepříjemná lidem i psům. Podle čeho vybírat? Spolehněte se na vlastní zkušenost. Vy víte nejlépe, zda se mu zavděčíte spíš plyšákem, pískací gumovou hračkou nebo obyčejným tenisákem.

Když jdou plyšáci na dračku

Láska některých psů k jejich plyšovým hračkám se projevuje velmi brutálně. Než se jim je podaří úplně rozcupovat, uplyne sotva pár dní či dokonce hodin. Nakupovat každý týden nové hračky se může pěkně prodražit. Náš tip: zkuste se po starších plyšácích porozhlédnout v běžném second handu. Pejskovi uděláte radost a nezruinujete ani svou peněženku.

Zápasy v přetahování

Přetahování psi milují. Budou s vámi neúnavně bojovat o bavlněný uzel i o pneumatiku na laně. Obchody s potřebami pro chovatele nabízejí obrovskou škálu přetahovacích hraček. Máte-li zahradu s klepadlem na koberce, či masivnějším plotem, uvažte na ně uzel z obyčejného pevnějšího lana. Přetahovaní s takhle silným soupeřem vašeho chlupatého kamaráda zabaví na pěkně dlouho.

Gumáci

Gumové hračky podporují psy v kousání a na trhu jich také najdete obrovské množství. Na rozdíl od těch určených pro děti u nich neexistuje tak přísný dohled, co se se zdravotní nezávadnosti týče. Vždy se proto raději poraďte se svým prodejcem, jestli vámi vybraná hračka neobsahuje nějaké jedovaté látky. Ty by se při jejím přežvykování mohly uvolnit a pejskovi ublížit.

Z plastu se vyrábějí také dentální hračky různých tvarů. Díky speciálním drážkám čistí mezizubní prostory a masírují dásně. Snižují tak pravděpodobnost, že se váš pes bude trápit se zubním kazem. Prodávají se s mátovou příchutí, která osvěžuje dech, ale také ovinuté masovým pamlskem, kterému váš pejsek určitě neodolá.

Osvědčená klasika

Tenisáky jsou nejen oblíbenou hračkou, ale taky výbornou pomůckou při výcviku. Jak dlouho vám vydrží, to už je jiná otázka. Pokud máte doma psa ničitele, raději se vyhněte zrovna tenisákům určeným přímo pro psy (bývají na nich často obrázky tlapiček). Vyrábí se z měkčího materiálu a některým psům se je podaří rozkousat, než řeknete švec.

Klidně ale sáhněte po levnějších míčcích z hypermarketů. Na tenise je sice moc neužijete, ale vašeho hafana dozajista potěší.

Do mlhy a do šera

S čím si hrát při podvečerním venčení, když už se tak brzy stmívá? Svítící míčky nebo činky jsou v zimě mnohem více ztrátě-odolné. Při zimních procházkách oceníte také svítící obojky a vestičky s reflexními prvky, které vašemu pejskovi zajistí větší bezpečí.

Pro psí Einsteiny

V dnešní době seženete pro své psy i sofistikovanější hračky. Leckteré připomínají třeba šachy či jiné logické hry. Na správné místo se většinou ukryje voňavý pamlsek (např. je zakrytý dřevěným či plastovým kuželem) a úkolem pejska je ho mezi ostatními kužely najít. Pokud máte doma psa koumáka, určitě nějakou z těchto her vyzkoušejte.

Věnujte se mu nejen o Vánocích

Největší úspěch budou mít určitě pamlsky a hračky. Oblečky se nejspíš setkají se stejným nadšením, jaké vidíte u svých dětí, když najdou pod stromečkem ponožky. Ale zvlášť krátkosrstá psí plemena pořádný umělý kožich v zimě ocení.

Ať už svému pejskovi zabalíte pod stromeček cokoliv, pamatujte si, že nejraději má vaši společnost. Vyhraďte si pravidelně chvilku na společnou hru a mazlení. Pak bude váš pejsek nejšťastnější na světě.

 

Jestli si vánoční dárek někdo opravdu zaslouží, jsou to psí záchranáři z OSP Wroclaw.
Se svými psovody totiž často zachraňují lidské životy.

 

 

 

 

 

 

Chci taky komentovat