Videopříběhy obdivuhodných zvířat

Nahlédněte s námi do světa čtyřnohých sportovců, hrdinů, pracovitých pomocníků i zvířat, která v životě neměla štěstí. A také lidí, profesionálů
i srdcařů, kteří pro své čtyřnohé svěřence udělají první poslední.

Marvel na cestách

Michaela Bereckeiová

Poznejte jedinečný příběh fenky Marvel, která cestuje po světě s parťáky Míšou a Vítkem. Vyprávění vás zavede do pestrých zemí, ale odhalí i nelehké zážitky, které Marvel potkaly předtím, než si ji Míša osvojila. Nakonec dostanete i tipy, jak cestovat a sportovat se psem.

chci vidět víc

Vyšší kočičí – království mainek

Libor Šula

Víte, kde kralují mainské mývalí kočky? Ve světě úspěšného chovatele Libora Šuly. Ponořte se do jeho příběhu a načerpejte inspiraci od profesionála, který má doma díky své péči šťastné kočky s nejlepšími výstavními tituly.

chci vidět víc

Poslepu – vodicí psi

Jitka Krejcárková

Jitka Krejcárková je cvičitelkou vodicích a asistenčních psů. Už od narození má pouze zbytky zraku, i tak ale dokáže psy naučit plnohodnotně pomáhat.

chci vidět víc

Sedni, lehni – sportovní kynologie

Karolína Kristová

Proč patří nejvyšší stupně všestranných zkoušek ke královské disciplíně v kynologii nám pověděla Karolína Kristová, která za svou kynologickou kariéru stála nespočetněkrát na stupních vítězů.

chci vidět víc

Psí gladiátoři – staf bull show

Daniel Žďárský

Daniel Žďárský, jeden z nejúspěšnějších trenérů a závodníků bull sportů v ČR, nám dal nahlédnout do světa psích gladiátorů, kteří v dnešní době vyměnili bojovou arénu za tu sportovní.

chci vidět víc

Koně ze Světlé Hory – dostihy

Čestmír Olehla

Jaká cesta čeká malé hříbě, než se stane dobrým dostihovým koněm, o tom nám vyprávěl jeden z nejúspěšnějších českých trenérů MVDr. Čestmír Olehla, který má na kontě bezmála 500 vítězství.

chci vidět víc

Psí hrdinové

Specializovaná záchranná jednotka OSP Wrocław

Stalo se vám někdy, že jste nechali plný nákupní košík uprostřed hypermarketu? Odešli jste náhle z obchodního jednání nebo kina?

chci vidět víc

Kočičí dům

Jarmila Tauberová

Jak to vypadá, když se láska ke kočkám spojí s dobrým srdcem? Manželé Tauberovi svůj dům přizpůsobili kočičkám v nouzi, a ty tak získávají svou druhou šanci na spokojený život.

chci vidět víc

100 mil v sedle – endurance

Jiří Jirsa a Magdaléna Prikrylová

Jiří Jirsa je jedním z průkopníků distančních dostihů u nás. Zprvu byl aktivním jezdcem, později se začal věnovat trenérské činnosti a do sedla se vyhoupla jeho životní partnerka Magdalena Prikrylová.

chci vidět víc

V letu – dogfrisbee

Pavel Kos a Pavla Nešetřilová

O tom, že do rodiny patří i psi, nás přesvědčili Pavel Kos a Pavla Nešetřilová. Ti se věnují krásnému sportu dogfrisbee, ve kterém dosáhli značných úspěchů. 

chci vidět víc

Koňskou silou – vozatajství

Jiří Nesvačil

V krásném prostředí Moravského Krumlova, kde žije jeden z nejvýznamnějších vozatajů současnosti, Jiří Nesvačil, jsme nahlédli pod pokličku sportu, který vychází z tradic našich předků.

chci vidět víc

Přes překážky – agility

Aneta Grygarová

Aneta Grygarová se věnuje agility již od útlého dětství. Pod vedením svého trenéra a tatínka, A. Grygara, dosáhla velmi brzy v tomto populárním psím sportu vynikajících výsledků. 

chci vidět víc

Síla spřežení – mushing

Jiří Mencák

Mushing vyžaduje bezchybnou souhru člověka se psem. Silné pouto ale nevzniká jen při sportu, a to Jiří Mencák dobře ví. Psi ho doprovází neustále, při práci i každodenních aktivitách.

chci vidět víc

Zrozeni k tanci – dogdancing

Monika Olšovská

Dogdancing neboli tanec se psem patří k nejmladším kynologickým sportům vůbec. O tom, jak se dá tančit se čtyřnohými společníky, nám vyprávěla Monika Olšovská. 

chci vidět víc

V čele stáda – pasení a canisterapie

Radko Loučka

Ne každý dokáže vnést ostatním radost do života, milovat přírodu, a přitom se věnovat vědě. Takový člověk je Ing. Radko Loučka, CSc., odborník na výživu zvířat, canisterapii i pasení.

chci vidět víc

Mistr stopař – barvářské stopování

Eva a Ota Benešovi

Manželé Benešovi vybudovali v malebné středočeské vísce Zbečno chovatelskou stanici Křivoklátské Hvozdy. Je to psí ráj, ve kterém úspěšně odchovali bezpočet vynikajících honičů a barvářů. 

chci vidět víc