Filtr:

21. 9. 2017

5+1 důvod, proč začít běhat se psem

Hledáte pro sebe a pro pejska společnou aktivitu? Nebo jen chcete mazlíka trochu zabavit a dopřát mu to, co potřebuje a co je pro něj přirozené? Začněte spolu běhat – má to spoustu výhod. Objevte pět těch největších a jednu navíc.

chci vědět víc
18. 9. 2017

Změna krmiva: jak na ni, aby proběhla hladce

Jsou chvíle, kdy naši psí kamarádi změnu stravy prostě potřebují. Ani my si přeci celý život nepochutnáváme na těch samých lahůdkách… Jak přejít na nové krmivo, aby se změna obešla bez problémů a pejskovi chutnalo?

chci vědět víc
7. 9. 2017

Mír mezi mazlíčky: Jak skamarádit kočku se psem?

Ona má ráda svůj klid, on zase chvíli neposedí. Pes a kočka na jednom gauči – to je buď ohromná láska, nebo neustálý boj. Jak jim ze začátku pomoct, aby se dokázali snést a časem třeba i spřátelit?

chci vědět víc
31. 8. 2017

Když z misky nic nemizí: Proč vaše kočka nechce jíst?

Ještě nedávno jedla za dva, ale teď se ke granulím nehrne. Důvodů, proč kočky začínají z ničeho nic odmítat krmivo, je spousta – někdy za to může nemoc, někdy stres… Zjistěte, jak pomoct kočce, které nechutná.

chci vědět víc
22. 8. 2017

Až přijde z lovu, prohlédněte jí kožich

Ne každý kočkomil má doma vznešenou královnu, kterou dovádění na zahradě neláká. Chováte kočku, která se venku proběhne ráda, nebo je tam dokonce pořád? Blechy, klíšťata a další parazity nepodceňte – zvlášť teď v létě.

chci vědět víc
14. 8. 2017

5 tipů na výlety podle psího gusta

Jsou to věrní parťáci, tak co jim za odměnu dopřát malou dovolenou? O prázdninách je ideální čas na nové zážitky a aktivity. Kam se psem na výlet, i kdyby to mělo být jen na odpoledne? Tady je 5 nápadů.

chci vědět víc
2. 8. 2017

4 místa, kde vás s pejskem (překvapivě) nevykážou

Co váš pes nejvíc ocení? Když může být s vámi. Neomezujte program letních výletů jen proto, že chcete vzít hafana s sebou. Tady je pár tipů na výletní cíle, kde vás s pejskem nevyhodí, naopak.

chci vědět víc
26. 7. 2017

Bouřka a pes? Pomozte mu zůstat hrdinou

První hrom ještě ani nezazněl, ale chlupáč už se hrne pod postel a kňučí. Většinu času máte doma dobře vycvičeného pohodáře, ale jakmile to v létě přijde, je váš pes jako vyměněný. Jak jeho strach z bouřky zmírnit?

chci vědět víc
20. 7. 2017

Je grilování jen pro páníčky, nebo si smlsne i mazlík?

Grilované lahůdky voní celou zahradou, vám se sbíhají sliny a zvířecí čenichy větří dobrotu. Za chvíli už kočky i psi loudí kolem stolu a vy stojíte před těžkým rozhodnutím: dopřát jim, nebo nedopřát?

chci vědět víc
12. 7. 2017

Bez vody ani štěk. Hlídejte, kolik jí váš pes vypije

Pokud váš hafan nemá dostatek vody, může nastat dehydratace. Jak rozpoznat její příznaky? Kolik vody by měl pes vypít, aby byl pořád v kondici? Přečtěte si naše tipy a pomozte svým psím kamarádům zůstat fit.

chci vědět víc
29. 6. 2017

Pes a kočka na gauči? Běžný úklid nestačí

Mazlíčci dělají domov veselejší, občas ale utrousí pár chlupů a naťapají bláto do koberce. Jak po nich uklízet, abyste je nedráždili chemickými přípravky a zároveň udrželi byt v čistotě?

chci vědět víc
23. 6. 2017

Cestování s kočkou? Do kufru skočí, ale doma je doma

Co vás čeká, když vezmete na dovolenou svého psího kamaráda, to už víte od minule. Co ale s kočkou, když se na léto chystáte do teplých krajin? Přečtěte si naše tipy, ať si prázdniny užijete vy i váš mazel.

chci vědět víc
19. 6. 2017

Štěně je jako dítě. Na co se zaměřit při jeho výchově?

Partnerka Fitminu Aneta Grygarová se věnuje agility a její smečka se nedávno rozrostla o novou členku. Na co se při výchově štěněte zaměřit, abyste si stejně jako ona mohli říct „to štěně je boží”?

chci vědět víc
5. 6. 2017

Psi a letadlo? Pozor na rozkousanou přepravku

Poletíte v létě na dovolenou, ale mazlíka babičce svěřit nehodláte? Partner Fitminu Jiří Mencák a jeho smečka mají s létáním bohaté zkušenosti, takže se s námi v rozhovoru podělil o pár tipů. Jaká je cesta se psy do zahraničí?

chci vědět víc