Bezlepkové krmivo nově i pro psy: z čeho se skládá?

Máte doma psa alergika? Nebo jen hafana, který si zaslouží poctivé krmivo plné čerstvého masa? Objevte novou řadu granulí Purity Dog a zjistěte, co v nich místo lepku najdete.

Maso – a dál?

Čerstvé maso je samozřejmost – psům chutná a když se správně zpracuje, je to ta nejvhodnější surovina pro výrobu psích granulí. Rybí, hovězí, jehněčí, králičí nebo zvěřinu v nových krmivech doplňují výhradně bezlepkové zdroje sacharidů. Ty vašim miláčkům dodávají všechnu tu energii, kterou potřebují, aby jim to běhalo.

Vyberete bezobilné, nebo bezlepkové?

Část krmiv z nové řady Purity Dog je dokonce čistě bezobilná (grain-free). Místo pšenice,  kukuřice a rýže, které bývají běžnou součástí psích granulí, se výživáři rozhodli zařadit hrách a brambory. Jsou to suroviny, které většinou nevyvolávají alergické reakce. Přináší ale i další výhodu: celkově snižují glykemický index krmiva, a tím pádem mohou pomoct předcházet např. obezitě, se kterou se v dnešní době potýkají právě i psi.

Druhou možností pro vašeho mazlíka je pak krmivo bezlepkové (gluten-free). Obilninu sice obsahuje, ale lepku se bát nemusíte. Krmivo totiž obsahuje skvěle stravitelnou rýži, která ho neobsahuje a pejsek živiny v ní obsažené efektivně využije.

Z přírody až do psí misky

I každou další složku ale vybrali výživáři tak, aby plnila svůj účel a přinášela co nejvíce výhod pro psí zdraví. Jednou z nich je například houba shiitake – má protirakovinné a detoxikační účinky, posiluje činnost imunitního systému a ochranu jater. Vyvážená bylinná směs zase podporuje trávení a detoxikaci organismu: z pejsků jsou pak pořádní živlové. Kvalitu krmiva zase udrží přírodní konzervanty.

Kompletní složení každého druhu granulí z nové řady si můžete prostudovat přímo na webu Fitmin.

Univerzální krmivo? Kdepak

Jednotlivá krmiva jsou uzpůsobená hafanům v různých životních fázích. Odborníci sestavili granule na míru pro štěňata, dospělé psy malých i velkých plemen, starší, obézní psy nebo kojící a březí feny. Pro každého v několika variantách – ať jim chutná.

„Nebylo jednoduché skloubit vše tak, aby krmiva odpovídala nejen odlišným požadavkům individuálních potřeb psů v různých životních obdobích a zároveň byla v té nejlepší kvalitě. Nyní jsme ale s výsledkem spokojeni,“ říká Lubomír Holka, marketingový ředitel značky Fitmin.

Zkusíte Purity Dogs?

Nová řada se vám zamlouvá a rádi byste zjistili, jestli to stejně vidí i váš pes? Klidně si napište o vzorek zdarma na vzorek@dibaq.cz. Nebo můžete pro mazlíka objednat z domu rovnou celý pytel – granule jsou zrovna na skladě. Pokud pejskovi na první dobrou zachutnají, myslete i na to, že na nové krmivo se musí přecházet postupně.

Přečtěte si, jak na změnu krmiva, aby proběhla hladce.

Chci taky komentovat