Co byste měli vědět o čerstvém mase v granulích

Víte, co si představit, když se řekne čerstvé maso v psím krmivu? Objevte, jak se do granulí dostane a proč vašemu psímu parťákovi prospěje. Vše vám přiblíží výživová specialistka Adéla Palacká.

Pro psa to nejlepší

Když je na obalu granulí napsáno čerstvé maso, většinou má výrobce na mysli přímo svalovinu, jindy se může jednat i o vnitřnosti – běžně játra nebo plíce. Častá je i kombinace obojího. V granulích je najdeme většinou sušené, do procesu výroby ale přichází čerstvé. Proč si tyto suroviny místo v jídelníčku vašeho pejska zaslouží?

Adéla Palacká je jejich velkým zastáncem. „Málokterý zdroj živočišných bílkovin je pro psa tak výživný a chutný jako právě čerstvé maso. Navíc je maso výborně stravitelné a pejskovi kromě bílkovin zajišťuje i přísun vitamínů a minerálů,” vyzdvihuje hlavní výhody výživářka.

Čerstvé nemusí být jen to syrové

I když je maso čerstvé, žádné bakteriální ani podobné nákazy vašemu psovi nehrozí. Než se dostane do misky, projde rychlou a důmyslnou tepelnou úpravou. „Ve Fitminu nastavujeme teplotu při výrobě tak, aby neničila bílkoviny, krmivo zůstávalo kvalitní a psí organismus z něj dokázal využít co nejvíce. Naše krmiva jsou vysoce stravitelná,” podotýká Palacká.

Jaký je příběh čerstvého masa?

Vše začíná u masového mlýnu. Ten čerstvé maso pomele na hladkou pastu – to aby se dalo dobře smíchat s ostatními surovinami, které z granulí dělají vyváženou dobrotu. Když se promíchají, těsto pokračuje do extrudéru – zařízení, kterým se těsto protlačí. Tady už přichází vyšší teplota a tlak. A konečně: vznikají granule, které mají specifický tvar. Ty pak zabalíme a posíláme na cestu k vám a vašemu mazlíčkovi.

Chcete výrobu granulí vidět na vlastní oči? Podívejte se na video, které jsme pro vás natočili. Ať víte, čím krmíte.

Lahodné i výživné

Čerstvé maso je podle výživářky důležitá součást psí stravy. I když se k mazlíkovi dostane ve formě granulí, stále obsahuje důležité živiny, které naši čtyřnozí kamarádi získají z jiných zdrojů jen stěží. Po kterých granulích se může utlouct ten váš?

Krmivo s čerstvým masem pomáhá psím sportovcům k parádním výkonům. Obstojí i tam, kde je potřeba pořádná fyzička: třeba u oblíbeného dogfrisbee.

 

Chci taky komentovat