Čeští musheři válí, Fitmin tým na MS v Kanadě zazářil

Naše skvělá parta, sedm psů a tři závodníci, se v únoru vrátila z mistrovství světa ve sleddog sportech v kanadském Haliburton Forest. Jak vypadala jejich cesta k medailím a co všechno během ní museli překonat?

Fitmin tým jel naplno

Míša Srchová s Michalem Ženíškem nasadili běžky, zapřáhli psy a zabodovali ve skijöringu. A Jirka Mencák? To je musher duší i tělem. Se svým čtyřspřežením porazil i mnohé favority závodu.

Psi jako zbraň

Na závodišti bylo občas potřeba zatnout zuby – za vše mluví Jirkova odpověď na otázku, jak se mu spřežení ovládá: „Tohle naše mladé spřežení dost těžko. Kolikrát si říkám, že je to i zbraň. Ne nadarmo říkám psům maddogs a sobě pak madman.“

Překážky? Překonáme

Už po příletu do Kanady bylo jasné, že mistrovství bude pořádná výzva. Teploty se pohybovaly nad nulou, a to pro psí šampiony nikdy nevěstí nic dobrého. Hned první závody ale přinesly medaile. Michal s tahounem Kvapem skončili bronzoví, Jirka a jeho smečka zase v etapě vybojovali stříbro. Být o patnáct setin sekundy rychlejší, vezli by domů zlato.

Drahé kovy i menší nepříjemnosti

Další medailové příčky na sebe nenechaly dlouho čekat. Pro stříbro v etapě tentokrát vystartoval Michal s Kvapem a Bastou. Následující hromadné starty ale ukázaly, že psi nejsou motorky a na trati se může vždycky něco zašmodrchat. Takže tentokrát bez medaile.

Kdo trénuje, ten jede

Závěrečná štafeta ale potvrdila, že se předzávodní tréninky s čelovkou na hlavě vyplatily. Fitmin tým skončil druhý a na bednu se postavil se zlatými Nory a bronzovými Švédy.

Chuť vyhrávat nekončí

Čtyři cenné kovy jsou doma, k tomu hromada nových zážitků a zkušeností. Další sezóna tu bude co nevidět. A těší se nejen Míša, Michal a Jirka, ale i Kvap, Eman, Basta, Mick, Nikita, Casey a Clay. Ti možná celou výpravu viděli úplně jinak…

A jak mistrovství viděli přímo naši závodníci? Mezi mazáním lyží a bojováním o medailové příčky stíhali i natáčet vlogy. Atmosféru celé výpravy si můžete kdykoliv připomenout na YouTube kanálu Fitminu.

Chci taky komentovat