6 věcí, které před kočkou schovejte

Ona považuje kabel za prima hračku, vy však víte, že je to nepřítel č. 1. S čím by se vaše kočka neměla kamarádit a co před ní raději schovat?

1. „Copak je to za drát?“

„Ten musím vyzkoušet a okousat,“ myslí si patrně kočičák, když vám rve kabel od televize. Zvlášť koťata, kterým rostou zuby, si do něj ráda kousnou. A takové hraní je pro ně nebezpečné. Schovejte doma všechny dráty pod koberec nebo do lišty, kam se vejdou, a nemusíte kočky hlídat, jestli se po nich zase sápou.

2. Drobnosti miluje ale…

Přestože má věk zkušené kočky, kdejaká drobnost jí nedá spát a musí ji prozkoumat. Občas si usmyslí, že by mohla dobře chutnat, tak se do ní pustí. Neví, co takový špendlík či sponka může udělat v jejím bříšku. Schovávejte proto podobné a hlavně ostré drobnosti mimo kočičí dosah.

3. Květiny pro kočku?

V tomhle jsou jako děti. Když už se vydají na průzkum bytem, leccos ochutnají a je jim jedno, jestli je to jedlé či jedovaté. Hodně domácích rostlin jim neublíží, ale to neznamená, že jsou pro kočičí trávení vhodné.

O tom, jaké květiny kočkám svědčí a jaké jim ublíží, jsme už psali. Přečtěte si náš článek a dozvíte se i to, jakou zahradu kočka miluje.

4. Odpadkový koš jí voní

Mezi odpadky vidí kočka poklady, které ji zajímají, ale zároveň můžou potrápit její zdraví. Když už šustí v odpadkovém koši, často je to kvůli hladu a něčemu, co jí voní. Koš zavřete pod dřez do kuchyňské linky, nebo si pořiďte zavírací, který kočka jen tak neotevře. Místo hrabání v koši jí raději dopřejte pořádnou baštu plnou čerstvého masa a zeleniny – co takhle řada Purity Holistic Cat Food?

5. Čisticí prostředky nejsou pro ni

Není nad úložné místo, kam před kočkou schováte všechny čisticí prostředky. Pokud má v plánu něco olíznout, malé písmo značící – jedovaté – jí v tom nezabrání. Mějte raději tyto přípravky pod kontrolou a vyhnete se kočičí otravě a návštěvě veterináře.

6. Ostré patří do šuplíku

Odejdete do práce – šup a kočka je na lince, kde jsou nože, vidličky a jiné ostré předměty. Většinou jde po zbytcích jídla, ale co když se jí najednou zamane, že si pohraje s vidličkou? Zabraňte této možnosti ještě než na linku skočí a ukliďte vše, o co by se mohla poranit.

Říká se, že kočka má sedm životů. Chovejte se raději, jako by měla jen jeden a vytvořte jí domov na míru.

Chci taky komentovat