Víte, čím krmit starší kočku, aby byla fit?

Z koťátka už vyrostla a dnes je léty zkušená. S přibývajícím věkem však už nemívá náladu ani chuť k jídlu. Chcete vědět, jak kočičce zase vrátit radost u misky?

Tohle je kočičí senior, seznamte se

Už je vaší kočce deset a víc? Pak máte doma kočičího důchodce. Vitalita kočky se v tomto věku liší podle plemene, dědičnosti, ale i kvality krmiva a veterinární péče.

Jaký vliv na ni má krmení?

Dobře živená kočka se aktivitou ani vzhledem od svých mladších kolegyň moc neliší. Ovšem pokud nedostává vhodné krmivo, může být unavená a náchylná na bolest kloubů. Taky bude snáz trpět špatnou funkcí ledvin a jater. Vedle toho se snadno objeví zakalený zrak a paradentóza (onemocnění zubů a dásní).

Vypozorovali jste u své kočičí dámy tyto potíže? Pak se rozhodně poohlédněte po jiném krmivu.

Čas na změnu krmiva? Senior řada vyhrává

Se stárnutím se pojí i změny metabolismu a následné problémy s váhou. Pokud už kočce bylo deset let, je načase sáhnout po Fitmin Purity Senior granulích.

Jejich výhodou je grain free receptura, která nezatěžuje trávení. Kočce po nich bude lehce a bylinky babky kořenářky jí pomůžou k lepšímu zažívání i náladě.

Čím ještě seniorní granule podpoří její organismus?

Starší kočandy mají někdy problém s močovými cestami. Vojtěška, kterou granule obsahují, má pozitivní vliv jak na trávicí soustavu, tak na čištění a správnou funkci ledvin. I díky granulím už vaše kočka nebude courat na záchod tak často.

Rada veterináře je nad zlato

Pokud si nejste jistí změnou krmiva, vydejte se pro radu za svým veterinářem. Kočičí senioři mají totiž velké nároky na kvalitní krmení a když nevíte, podle čeho vybrat to pravé, nechte svoji kočku prohlédnout.

Veterinář jí odebere krev se zaměřením na ledviny, játra i štítnou žlázu. Zároveň vám doporučí, abyste ji každý rok vážili. Změny ve váze totiž v tomto věku často napoví, že ji trápí vážnější choroba, a nebo jí chybí správné krmivo.

Máte doma kočku kouli?

Starší kočičky mívají sklony k přibírání. Ve vyšším věku se jim nejen mění metabolismus, ale zároveň už nezvládají tolik pohybu, a proto potřebují krmivo s nižší energetickou hodnotou. Přesně to Fitmin Purity Senior granule splňují.

Chybí jí zoubky?

Sypejte jí do misky Fitmin Purity Dental, které obsahují zázvor s protizánětlivými účinky, a předejdete tak vypadávání zubů. Jak se ještě starat o kočičí chrup? To zjistíte v tomto článku.

Pokud už teď řešíte, že kočice nemůže chřoupat granule, dopřávejte jí mokré krmivo. Míca ocení hlavně pohodlnější baštění a čerstvé maso ve šťávě.

I starší kočičky můžou být ve formě, když jim do misky nasypete to pravé!

A čím své kočky krmí chovatelka paní Tauberová? Podívejte se na její příběh.

Chci taky komentovat