5+1 důvod, proč začít běhat se psem

Hledáte pro sebe a pro pejska společnou aktivitu? Nebo jen chcete mazlíka trochu zabavit a dopřát mu to, co potřebuje a co je pro něj přirozené? Začněte spolu běhat – má to spoustu výhod. Objevte pět těch největších a jednu navíc.

1) Doběhnete si pro lepší náladu

Běhání je skvělou cestou k lepší náladě – psí i lidské. Po pár trasách bude hafan dlouhodobě klidnější, méně agresivní a odolnější vůči stresu. Konec konců, i vy si díky pohybu s čtyřnohým kamarádem v parku vyčistíte hlavu.

2) Stanou se z vás parťáci

Při společném výklusu se naučíte, jak jeden druhého respektovat. Posílíte vzájemný vztah, prohloubíte přátelství… A důvěra, kterou si mezi sebou vybudujete, vám jako páníčkovi pomůže vašeho psího kamaráda cvičit a vychovávat efektivně.

3) Budete fit – oba dva

Stejně jako u lidí, i u psů běh pomáhá předcházet srdečním onemocněním a v neposlední řadě i obezitě. Vy nazujte boty, pejska motivujte k běhání a buďte si jisti, že jste našli jeden z nejlepších způsobů, jak sebe i jeho udržet v dobrém zdravotním stavu.

4) Na skopičiny mu nezbude síla

Ta spousta energie, kterou pejsek při běhu vydá, mu následně bude chybět na lumpárny. Ničení bot, trhání nábytku…. Nechte ho sem tam pořádně vyběhat a uvidíte, že všech těch starostí se zlobením bude časem míň a míň.

5) Půjdete, i když se vám nechce

Chybí vám pořádná motivace, proč se pravidelně hýbat a sem tam radši zůstanete v posteli? Běh s mazlíčkem vám prospěje. Až uvidíte jeho natěšený pohled, žádná výmluva nebude dostatečná. Na pravidelný pohyb si pes rychle zvykne a lenošit vás rozhodně nenechá.

Bonus: Pomůžete hafanům v nouzi

Běhat nemusíte jen vy dva. Co takhle se proběhnout ve společnosti dalších nadšenců a u toho i pomoct pejskům, kteří svého páníčka teprve hledají? Na charitativním běhu Fitmin se psem mě baví běh rádi uvidíme i vás – ať už vás společné běhání chytlo teprve nedávno, nebo jste ostřílení canicrossaři. Tak se přihlaste, online je to za chvilku.

Chci taky komentovat