Jak najít krmivo, které bude kočce fakt chutnat?

Naplnili jste jí misku novou pochoutkou, ale ona ji stejně obchází obloukem? Zjistěte, jak vybrat granule, které budou zdravé a chutné zároveň a jak kočku přimět k tomu, aby se do nich s láskou pustila.

Že zdravé nemůže být dobré?

Občas to vypadá, že čím méně je pro kočku krmivo vhodné, tím rychleji zmizí. A nad tím kvalitním naopak ohrnuje čumák. Vaším úkolem je najít takové, které sice smlsne během chvilky, ale bude obsahovat jen ty nejvybranější suroviny šité kočkám na míru.

Jak na to?

Nejdřív ze všeho si pro sebe udělejte malý výběr krmiv, ze kterých dáte kočce ochutnat. Dívejte se hlavně po těch, která obsahují čerstvé maso. Přiblížíte se tak přirozené kočičí stravě. A navíc, právě čerstvé maso dělá z dobrého krmiva laskominu, po které se kočky můžou utlouct. Proč ještě je tahle surovina tak důležitá? Přečtěte si, co říká výživářka Adéla Palacká.

Samozřejmostí je vysoký obsah živočišných bílkovin obecně. Ty jsou pro fungování kočičího organismu nejdůležitější a rozhodně byste z nich neměli slevovat. Kolik by jich mělo být a co byste o nich měli vědět? I s tím vám výživářka poradí. Naopak obilovin by krmivo pro vašeho miláčka mělo obsahovat co nejméně.

Trend, který se vyplatí následovat

V poslední době jsou oblíbená i grain free krmiva, tedy taková, která obiloviny neobsahují vůbec. Místo např. pšenice se do nich přidává hrášek nebo brambory, u kterých je riziko alergických reakcí daleko nižší.

Příjemným bonusem jsou pak bylinky. Kočkám díky nim krmivo voní, navíc přináší spoustu výhod i pro jejich zdraví. Zjistěte o bylinkách v granulích víc.

A co by vás možná nenapadlo

Kromě surovin pátrejte i po způsobu, jakým se krmivo zpracovává. Neprochází náhodou při výrobě moc vysokou teplotou? Pamatujte si, že při 150 °C se ničí právě ty bílkoviny, které kočka potřebuje.

Už máte vybráno?

Když najdete svého favorita, je na čase otestovat, jestli to vidí stejně i váš mazlíček. Sežeňte vzorky u různých výrobců a nechte kočku ochutnávat. Pokud se do dobroty pustí hned a nepozorujete u ní žádné obtíže, např. se zažíváním, máte vyhráno.

Když se mu vyhýbá

Pokud se kočka na poprvé nové dobroty ani nedotkne, neděste se. Kočky nerady mění své návyky. Změna krmiva, prostředí… To všechno je pro ně stresující a potřebují vaši pomoc, aby novinku zvládly.

Buďte u toho s ní

Dávejte tedy kočce nové krmivo postupně a pozorujte ji. Pokud na nové krmivo nepřecházíte ze zdravotních důvodů, přisypávejte jí nové granule do těch starých. Začněte malým množstvím – až ho kočka zvládne spořádat, poměr nových granulí zvyšte. K plné dávce nových dobrot byste se měli dostat zhruba po 7–10 dnech.

Kde sehnat vzorky krmiva?

Chcete ozkoušet, jestli vaší kočce bude šmakovat Fitmin? Na našem Facebooku co nevidět vypukne celorepubliková akce, během které českým kočkám rozešleme 3000 vzorků granulí Purity. Necháme tedy krmivo testovat od těch nejpovolanějších. Chcete se zapojit? Sledujte nás a začátek akce vám neuteče.

Chci taky komentovat