Mír mezi mazlíčky: Jak skamarádit kočku se psem?

Ona má ráda svůj klid, on zase chvíli neposedí. Pes a kočka na jednom gauči – to je buď ohromná láska, nebo neustálý boj. Jak jim ze začátku pomoct, aby se dokázali snést a časem třeba i spřátelit?

Vidí se poprvé?

Aby spolu čtyřnožci neválčili hned od začátku, seznamujte je postupně. Během prvního setkání sledujte, jak na sebe reagují, a při jakémkoliv náznaku agrese je brzděte. Kočce předem ostříhejte drápky, psa se zase vyplatí mít na vodítku. Ať můžete zasáhnout, když se jeden nebo druhý nebude chtít zrovna kamarádit.

Jsou rozdílní, ale…

Zatímco pes je oddaný páníčkovi a má poměrně pevný režim venčení a krmení, kočka nedá dopustit na své teritorium a většinu dne prostě prospí. Občas ji ale vzbudí hlad, touha dělat lumpárny… nebo právě pes. A to potom umí ukázat, kdo je tady šéf. I přes to všechno ale nemívají problém chovat se k sobě jako sourozenci. Hlavní je respektovat jejich potřeby a nenechat je na sebe žárlit.

Potřebují své místo

Kočkám poskytněte škrabadlo, na kterém se budou cítit v bezpečí, psovi zase pořiďte pelíšek, který bude jen jeho. Ať mají každý své útočiště, než si na sebe zvyknou. Možná se ale za pár týdnů budete divit, až je v pelíšku najdete oba.

Jak to vypadá, když se ti dva milují? To jste nám ukázali na Facebooku vy. Fotky mazlíčků, kteří bez sebe neudělají ani krok, najdete v galerii na konci článku.

Ať stolují odděleně

Do začátku jsou samozřejmostí oddělené misky na vodu i krmivo. Hlavně kočky dělení se o talíř” stresuje, k psímu protějšku se potom tolik nemají. Často kvůli tomu také ztrácejí chuť k jídlu – odmítají i ty největší dobroty a zadělávají si na zdravotní problémy.

Pokud jí každý ze svého, dbejte na to, aby jeden druhému z jeho porce neujídal. Právě uždibování může být důvodem k potyčkám. Navíc by kočka se psem neměli dostávat stejné krmivo. Každý potřebuje jinou skladbu živin – kočka by na psích granulích mohla strádat, pes na kočičích naopak přibírat. Přečtěte si, jak mazlíky krmit, aby z kočky nebyl střízlík a z pejska kulička.

Přijde to samo?

Kočce i psovi zajistěte soukromí, klid na krmení, seznamujte je pozvolna a k ničemu je nenuťte. Hlavně buďte pozorní – k oběma stejně. Nejspíš si pak k sobě najdou cestu sami a jednou se z nich stanou nerozluční parťáci – třeba jako ti na fotkách. Mrkněte na ně a napište nám, jaké seznamovací triky máte vy.

Komentáře

  1. Helena Helča Helenka
    7. 9. 2017 

    Máme taky psa a kočku, soužití v pohodě. Každý má svou misku, nejdřív každý ochutná ze svého a pak se jdou podívat co má ten druhý 😄😄😄

Chci taky komentovat