Výsledky z ME v canicrossu. Úspěch patří Čechům

Skončilo ME v canicrossu a Itálií zavládlo nadšení české reprezentace. Mezi nejúspěšnější závodníky patřili sportovci, které sponzorovala značka Fitmin. Účastníci, do kterých se vkládaly obrovské naděje, nezklamali.

Závodníci canicrossu pokořili sprintovou trať dlouhou 2,4 km. Trať bikejöringu měřila 5,5 km, stejně jako trať disciplíny scooter.

Čeští závodníci se statečně poprali s náročným italským terénem, který si v Čechách nenatrénují, a jedou domů s medailemi. V loňském roce se umístili na předních příčkách a letos jim Fitmin opět děkuje za skvělé výsledky:

  • Martina Štěpánková:  Mistryně ve veteránské kategorii scootering
  • Matilda Ježková:         Mistryně v dětské kategorii canicross
  • Michal Ženíšek:           celkové 2. místo v kategorii scootering
  • Michaela Srchová:      celkové 2. místo v kategorii canicross
  • Marie Ševelová:           celkové 2. místo v kategorii scootering 
  • Jiří Mencák:                 celkové 3. místo v kategorii scootering

Královna dětského canicrossu

Hlavním překvapením byla teprve 13letá Matilda Ježková, ze které máme opravdu radost. Stala se nejlepší běžkyní v dětském canicrossu a všem dokázala, že je velkým talentem a nadějí do budoucna. Někdy přesahuje svými výkony i závodnice z dospělých kategorií. Matilda a její fenka Kaisa jsou skvělé parťačky a značka Fitmin přeje mnoho štěstí.

Běží jeden pro druhého

Během závodu se všichni snaží vydat ze sebe maximum a velmi záleží na tom, jak sportovci zvládají stres. Mistrovství Evropy je výzvou a jde v něm o všechno. Každá chyba je zbytečná. Michal Ženíšek potřebuje vždy to správné odhodlání. Od startu jde do rizika a nebývá ve stresu. „Pokud jste sami nervózní, přenášíte stres na svého psa,” upozorňuje Michal. Vše se pak promítne na výsledcích.

Canicross není procházkou růžovým sadem

Závody se psy patří k nejnáročnějším sportům, a proto je nesmírně důležitá příprava. Aby byla dvojice úspěšná, musí dopředu vymyslet tréninkový plán. Michal Ženíšek trénink řeší podle sezony a má raději delší tratě. „Střídám jízdy na koloběžce, motorové čtyřkolce a na volno. A když to vše správně zkombinujete, může to cinknout,” říká Michal.

Skvěle sehrané dvojice bojovníků

Ve dvou se to lépe táhne a pro ME v canicrossu toto rčení platí dvojnásob. Během víkendu parta sportovců a pejsků proměnila společnou dřinu v úspěch. Závodníci se pyšní výbornými časy, na kterých se podílí i kvalitní krmivo Fitmin Medium Performance, které pejskům dodalo dostatečné množství energie. Vedle toho je důležitá i vzájemná důvěra.

Sportovec by měl být se psem sladěný. Michal Ženíšek si na bikejöring vypůjčil psa Pedra, který netrénoval na velké kopce. Když se před nimi objevily na trase, Pedro zastavil. Taková reakce je však normální, jestliže si pes neprojde náročnějším terénem spolu se závodníkem.

Veselá atmosféra i agresivní psi

Michal Ženíšek měl radost z příjemné atmosféry. Sportovci se na tratích potkají s kamarády a mohou se vzájemně motivovat. Veselí trochu zastínila přítomnost agresivních psů, kteří jsou pak velkým problémem pro všechny zúčastněné. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni čeští psi se vrátili domů v pořádku.

,,Vyhlížím první sněhové vločky,” říká hvězda scooteringu

Jelikož se blíží zimní ME v Itálii, máme se na co těšit. Michal Ženíšek je sice unavený po nynějším cestování, ale už se těší na další závody. Cítí velkou motivaci a netrápí se žádným předsevzetím. Takže všichni z Fitminu už se těšíme na zimní sezonu.

 

Zimní sezona čeká i na jeho kamaráda Jirku Mencáka, který vám poví, jak je důležité silné pouto mezi člověkem a psem. 

Chci taky komentovat