5 tipů na výlety podle psího gusta

Jsou to věrní parťáci, tak co jim za odměnu dopřát malou dovolenou? O prázdninách je ideální čas na nové zážitky a aktivity. Kam se psem na výlet, i kdyby to mělo být jen na odpoledne? Tady je 5 nápadů.

1. Hop do vody

U vody si můžete odfrknout společně. S hafanem se nejlépe osvěžíte v rybnících nebo na přírodních koupalištích – pravděpodobně vás, na rozdíl od plováren, nikdo nebude kontrolovat u vstupu a vy i pes si užijete svobodu – více prostoru a méně lidí.

Kousek od Prahy se vykoupete na zatopené pískovně Ovčáry, v rybníce v Harasově nebo na pískovně Sadská. Dog friendly místa ke koupaní ale najdete po celém Česku. Až budete nějaké hledat ve svém okolí, myslete hlavně na kvalitu vody. Psovi plavání dovolte jen v rybníce bez sinic a řas. Právě ty často psům způsobují kožní problémy, a když si lokne, tak i potíže se zažíváním.

Páníčkům, kteří nechtějí svého mazlíka nechat koupat v přírodě, už vycházejí v zahraničí vstříc. Co říkáte na kryté plavecké bazény pro psy? Čtyřnožcům je zde uzpůsobeno všechno – teplota, filtrace i úprava vody.

Máte pocit, že by si váš chlupáč zasloužil vyjet někam do teplých krajin? Vezměte ho na psí pláž, jedna taková je například v italském Bibione. Jmenuje se Pluto a lehátka pro psy ani misky s vodou tam nechybí. Stejně jako na dalších podobných plážích – v oblíbených letoviscích jich vzniká čím dál víc. Stačí se zeptat v cestovní kanceláři, věřte, že vás dobře nasměrují.

2. Na vrcholky

Leháro u vody není váš styl? Vyrazte na hory, v létě je to nádhera. A ne vždycky se cestou nadřete. I se psem totiž můžete nasednout na lanovku a nechat se vyvézt na hřebeny. Tam načerpáte novou energii a mazlík se zase pořádně vyběhá. Věděli jste, že třeba na lanovku na Sněžku vás s hafanem v pohodě pustí?

3. Znáte psí hřiště?

Až budete mít volné odpoledne, vezměte psa na hřiště. Už dávno nejsou jen pro děti – v poslední době vzniká spousta těch pro psy. S prolézačkami, kruhy na proskakování nebo běžeckou dráhou s překážkami – a chlupáči se nenudí. Jen v Praze najdete psích hřišť spoustu, třeba v Malešickém parku, Strašnicích nebo Vršovicích.

Víte, do jakých zoologických zahrad můžete vzít chlupáče s sebou? Které hrady a zámky si užijete společně? Objevte místa, odkud vás se psem (překvapivě) nevykážou.

4. Psí masáže

Vypnout, vyčistit si hlavu a zregenerovat tělo… Možná to tak nevypadá, ale vaši mazlíčci to také ocení. Zvlášť ti starší nebo ti, kteří nedají dopustit na sport. Masáže pro psy pomůžou uvolnit svaly, zbavit se bolesti a zklidní i ty největší stresaře. Mezi tím vším běháním a skotačením jimi ale skvěle odměníte i nesportovce. Už hledáte odborníka ve svém okolí?

   

5. Pohoda na hotelu

Jedete si odpočinout sami a pejsek s vámi nemůže? Rozhodně nemusí zůstat u starostlivé babičky, která z něj po týdnu všemi těmi dobrotami udělá kuličku. Dostatek pohybu, zábavy, kontaktu s lidmi i ostatními psy může dostat v psím hotelu. Až pojedete pryč, najděte ten, který máte nejblíž, pro pejska tam vytvoří bohatý program. A nemusíte mít pocit, že ho někam odkládáte”.

Co podnikáte s pejskem vy? Jaká místa, kde si to váš mazlík užil, jste letos navštívili? Kam se teprve chystáte? Doplňte naše tipy, ať ostatní páníčci vědí, kam vyrazit.

Chci taky komentovat