4 místa, kde vás s pejskem (překvapivě) nevykážou

Co váš pes nejvíc ocení? Když může být s vámi. Neomezujte program letních výletů jen proto, že chcete vzít hafana s sebou. Tady je pár tipů na výletní cíle, kde vás s pejskem nevyhodí, naopak.

1. Výlety za kulturou a historií

Kde žili princezny a rytíři dávných let? Mnoho hradů a zámků už dnes otvírá své brány i pejskařům. Pokud je váš zvířecí kamarád společenský a nekonfliktní a vy nezapomenete vodítko a náhubek, můžete vidět spoustu krásných míst, třeba Loket, Kost, Housku, Rábí, Hukvaldy… Někdy se ale setkáte s tím, že do interiérů pouští jen malé pejsky v tašce. Lepší je informovat se dopředu, třeba na webu dané kulturní památky.

Pokud máte většího nebo temperamentnějšího psa, vydejte se na nějakou zříceninu, tam většinou nikomu vadit nebude. Berte jen ohled na ostatní návštěvníky, a kde je víc lidí, používejte vodítko. A taky po psovi uklízejte.

2. Letní kina a festivaly

Kulturomilci si v létě mnou ruce, divadelních a hudebních festivalů každý rok přibývá a postupně se otvírají i nová a nová letní kina. A teplé letní noci je škoda trávit jinde než venku. Je vám líto nechat chlupáče doma samotného? Zkuste se organizátora akce zeptat, jestli ho můžete vzít s sebou, je čím dál tím častější, že to není problém.

Zase ale myslete na bezpečnost, bez vodítka a náhubku se mezi velké množství lidí nevydávejte, i když je váš miláček nejhodnější na světě. Může potkat dalšího psa nebo rozjařené děti a zbytečně si koledujete o nepříjemnosti.

A taky prosím, mějte soudnost. Některé akce jsou dost hlučné a zvířata mají sluch mnohem citlivější než my lidé. Zvažte, jestli mu bude líp s vámi, nebo v klidu doma.

3. Když děti chtějí do zoo…

Možná by vás to nenapadlo, ale nejedna zoologická zahrada váš přivítá i se psem (samozřejmě vychovaným, na vodítku, s náhubkem). Najdete v nich i občerstvovací stanice s čistou vodou. Inu v ZOO vědí, co zvířátka potřebují.

Projít se můžete téměř všude, jen do výběhů, kde se pohybují návštěvníci mezi volně pobíhajícími zvířaty, a do některých pavilonů s ním raději nechoďte. I tak to pro něj bude určitě zážitek, těch vůní a pachů!

ZOO, kam můžete se psem

 • Zoo Praha
 • Zoo Brno
 • Zoo Olomouc
 • Zoo Dvůr Králové
 • Zoo Ústí nad Labem
 • Zoo Park Vyškov
 • Podkrušnohorský zoopark Chomutov
 • Zoopark Zájezd (u Kladna)
 • Krokodýlí zoo Protivín
 • Minizoo v Chuchelském háji v Praze

4. Osvěžení a něco na zub i pro čtyřnožce?

Dnes už nebývá moc časté, že by vás se psem nepustili do restaurace či kavárny. Zatímco někde však ještě nezvládli pořídit ani psí misku na vodu (mimochodem, kdy jste naposled dostali pro svého psa napít z popelníku?), sem tam už najdete na jídelníčku i zvířecí pochoutky. Menu speciálně pro pejsky jsme našli třeba v Praze v kavárně Cofeepark (je vedle parku, takže tam na pejskaře narazíte každou chvilku). Schválně, kde jste se s tím setkali vy? Napište nám do komentářů.

Nezapomeňte na výbavu

Ať už vyrazíte na výlet kamkoli, nezapomeňte si základní výbavu. I když to na běžné procházky nepoužíváte, na cizí místa mezi víc lidí berte vždy vodítko, náhubek, čistou vodu, cestovní misku a taky pamlskovník s nějakými dobrotami, ať můžete hafana odměnit za slušné chování.

Komentáře

 1. Bromová Jaroslava
  7. 8. 2017 

  Toto se mi velice líbí. I pejsci si zaslouží trochu pozornosti. U nás v Písku na každé venkovni zahradce také ochotně na požádání donesou pejskům misku s čistou vodou. A bez řečí.😀tak by to mělo být.

 2. Bromová Jaroslava
  7. 8. 2017 

  Toto je fakt super! U nás v Písku jsou také hodní lidé, kteří na požádáni ochotně donesou misku s vodou pro pejsky. A tak to má být.

 3. Vladimira Dvorakova
  8. 8. 2017 

  Lazne Libverda – jedny z mala lazni, kde vas ubytuji i se psem.

 4. Veronika
  8. 8. 2017 

  Se psem jsme byli ve Vranově nad Dyjí, do expozic samozřejmě psíci nesmí, ale nádvoří soi prohlédnout můžete. Stejně tak na zámek Kozel. Do interiérů bych s psíkem ani nešla, to už by pro něj byla velká nuda a mohl by začít rušit ostatní.

 5. Psí hotel na jihu
  8. 8. 2017 

  Dog frendly penzion CELNICE NOVÉ HRADY. Bezva lokalita a pejsci mohou i do restaurace.

 6. Lada
  9. 8. 2017 

  Hrad Svojanov. Pes může i na prohlídkovou trasu, hrad krásně zrekonstruován.

 7. Alice Horová
  25. 8. 2019 

  Super je že pár míst kde se psem můžeme je ale je to minimálni chápu že se do expozic nemůžu ale mohli by být odkládací místa kde za určitý poplatek psa po dobu prohlídky ponechate

Chci taky komentovat