Nemůžete si vzít pejska domů? Pomozte útulkům 5× jinak

Smutné pohledy a z plných kotců se ozývá štěkot… Navštívíte útulek a touhu pejskům pomoct pocítíte hned. Ne každý máme ale tu možnost dát jim rovnou nový domov. Co jim takhle pomoct jedním z těchto pěti způsobů?

Psí štěstí za to stojí

Jeden nemá na nového pejska místo, druhý zase ví, že by mu nemohl věnovat dostatečnou péči. Prostředí, kde budou chlupáči prospívat a poznají láskyplné pohlazení jim ale můžete vytvořit přímo v útulcích. Stačí nějaký najít ve vašem okolí a na psím štěstí se přičinit:

1) Pomozte s venčením nebo drobnými pracemi

Každý hafan se potřebuje proběhnout, stejně jako každý útulek občas ocení pomocnou ruku třeba při úklidu. I když se může zdát, že ten váš” zrovna nikoho neshání, zkuste ho kontaktovat na přímo. Možná vás překvapí, kolik je tam práce, na kterou nikomu nezbývají síly.

2) Nabídněte se, že vypomůžete na akcích

Útulky sem tam vyjedou na veletrh, otevřou dveře návštěvníkům nebo postaví stánek na nějaké psí akci. Kdo jim ho pomůže smontovat, kdo si bude povídat s návštěvníky a rozdá jim letáčky? Třeba právě vy. Ne vždycky na to totiž stačí sami zaměstnanci.

3) Darujte finanční nebo věcný příspěvek

Peníze na transparentní účet ocení všude. Pokud ale radši věnujete dobroty nebo konkrétní vybavení, nejprve se v útulku optejte, co tamním pejskům zrovna schází. Třeba to budou ty deky, které jste se zrovna chystali vyhodit.

Tip: Krmí ve vašem útulku Fitminem? Zakupte krmivo nebo doplňky stravy pohodlně přes internet a nechte je poslat přímo na jeho adresu.

4) Sdílejte aktivity útulků na sociálních sítích

I když si vy možná pejska domů vzít nechcete, někdo z vašich přátel třeba ano. Jen o tom ještě neví… Spousta útulků na Facebooku den co den sdílí fotky a příběhy pejsků, kterým touto cestou chtějí najít nového páníčka. I jedno nasdílení fotky na vaši zeď může změnit celý psí život k lepšímu – co když se do chlupáče nový majitel zamiluje právě díky tomu, že ho viděl u vás?

5) Zapojte útulek do soutěže na Facebooku Fitminu

Pro dva výherce jsme připravili krmivo za 10 000 Kč. Jak ho pro váš útulek získat?

 • Vyberte si konkrétního pejska – toho, který je v útulku nejdéle, nebo klidně přímo vašeho miláčka, kterého jste si odtamtud vzali domů.
 • Pošlete nám do zpráv na Facebooku jeho příběh spolu s fotkou.
 • Až ji zveřejníme ve fotoalbu, hlasování začíná.
 • Dva útulky, jejichž fotka posbírá nejvíce lajků, vyhrávají.Bude to ten váš? Zapojte ho!

Podělte se s námi o svoje tipy

Víte o nějakém dalším způsobu, jak pejskům v útulcích pomoct? Čím víc jich budou lidé mít, tím spíš zatouží čtyřnohým přátelům pomáhat. Podělte se o ně s námi v komentářích a inspirujte další čtenáře k pomoci, která mění psí svět.

Komentáře

 1. Janee
  6. 12. 2017 

  Byla doba kdy děti sazely stromky 🙂 co zapojit školy,školky… Pokud ne osobně co sbírky 🙂 jistě se dá dělat hodně,sušenky za peníze, srazy,venčení bleší trhy..spojit dobře s užitečným

 2. Jana
  11. 12. 2017 

  Dobrý den, měla bych zájem pomáhat v útulku,ale nevím,kde se nachází,jsem z Frýdku-Místku, děkuji, hezký den

  Reply

Chci taky komentovat