Kočičí dům

Jak to vypadá, když se láska ke kočkám spojí s dobrým srdcem? Manželé Tauberovi svůj dům přizpůsobili kočičkám v nouzi, a ty tak získávají svou druhou šanci na spokojený život.

Interiér domu je uzpůsoben pro volný pohyb čtyřnohých chlupáčů a vedle domu vyrostly 2 velké zahradní voliéry s výměrou 120 m². Díky nim mají kočky volný přístup ven na zahradu a jsou přitom v bezpečí, mohou si tak užít venkovních radovánek bez omezení.

Každá kočička v tomto azylovém domě má svoji minulost, která většinou není příliš hezká. Kočičky se sem dostávají z ulice, vyhozené z domova, zatoulané, v některých případech i nemocné či zraněné. Po příchodu nového zvířátka je provedena pečlivá kontrola a v případě potřeby veterinární ošetření. Kočička se musí vykoupat, odčervit a pak ji čeká několik dní, kdy se postupně seznamuje s prostředím. Nejprve vše pozoruje z bezpečí své klece, a poté je zařazena mezi ostatní. Jakmile se stav kočičky stabilizuje, je nabídnuta k adopci. V tuto chvíli již manželé Tauberovi dokáží případnému zájemci o nového rodinného společníka říci, jakou má povahu, co má rád a do jaké rodiny se hodí.

Některé kočičky mají bohužel doživotní handicap – buď zdravotní, kdy se péče o ně stává nákladnou či časově náročnou, nebo se natolik v lidské společnosti zklamaly, že další adopce není příliš vhodná. Takovou kočičku si mohou případní zájemci adoptovat „na dálku”. Kočička tak zůstává v azylovém domě, kde dostane tu nejlepší možnou péči, a noví majitelé dostávají informace, jak se jí daří, a samozřejmě také její fotografie. Díky této formě adopce dostávají šanci na život i kočičky, které by ji jinak neměly.

Paní Tauberová si ovšem lásku svých čtyřnohých svěřenců nenechává pouze sama pro sebe, ale dělí se o ni i s ostatními. S některými kočičkami se totiž věnuje felinoterapii. Rozdává tak radost dětem ve škole a lidem v domově důchodců.

A jak nejlépe nakrmit tolik nenasytných bříšek? Manželé Tauberovi jsou velmi spokojeni s kvalitním krmivem Fitmin. Základem jsou granule s různými příchutěmi – Fitmin Adult Chicken a Fitmin Adult Salmon, dále jsou to granule pro dlouhosrsté kočky – Fitmin Solution Hairball. Kočičkám jídelníček také zpestřují kapsičkami – Fitmin Meat Pouches.

Manželům Tauberovým není osud našich čtyřnohých kamarádů lhostejný. Věnují svým svěřencům svůj volný čas, péči a lásku. Kapacita jejich azylového domu je však omezená, stejně tak jako prostředky na zabezpečení všeho potřebného. Jsou tedy vděčni za každou pomoc všem, kteří jakýmkoliv způsobem jejich kočičí partu podpoří. Pro tento účel bylo založeno i občanské sdružení „Mňau SOS“.

Všechno to úsilí však stojí za ty chvíle štěstí, když si kočička najde nový, milující domov. Vždyť každý majitel takového chlupáče ví, jak se kočka za lásku dokáže odvděčit – upřímně, s pravou kočičí fantazií a sobě vlastní noblesou!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Fitmin For Life Chicken
Fitmin For Life Salmon
Fitmin For Life Hairball
Fitmin For Life Kitten

Chci taky komentovat