I váš kočičák potřebuje domácí fitko

Žijete s kočkou v domácnosti a ven by ji člověk nedostal? I když vypadá jako největší gaučák, potřebuje se občas protáhnout a proběhnout. Jak jí dopřát dostatek pohybu i mezi kuchyní a obývákem?

Pohyb je lék

Přizpůsobte šelmě svůj byt tak, aby jí nic nechybělo. Pravidelné skotačení jí pomůže k lepšímu zdraví – sníží riziko obezity a předejde problémům s klouby.

Zdravá kočka potřebuje kromě aktivity i správné krmivo – s pořádnou porcí masa, bez alergenů… Zkrátka takové, po kterém se bude olizovat. Mrkněte na výhody grain free granulí.

Když se bude pravidelně hýbat, bude navíc o hodně klidnější. Útoky na vás, návštěvy nebo nábytek pomalu přestanou být na denním pořádku. Jak to ale zařídit a čím její „posilovnu” vybavit?

1. Sežeňte jí něco na hraní

Kočičích hraček je v obchodech spousta – od látkových myšek až po laserová ukazovátka, račte vybírat. Pamatujte, že čím odolnější, tím lepší. A dbejte na to, aby byla hračka pro kočku zdravotně nezávadná. V zápalu hry ji snadno rozcupuje, tak ať nespolkne něco, co nemá.

2. Nechte ji škrábat a šplhat

…na místě k tomu určeném. Vy sice víte, že skříň není to pravé, ale vaše kočka si možná myslí opak. Tak jí pořiďte škrabadlo, je to skoro povinná výbava každé kočičí domácnosti. Mazlík si na něm nabrousí drápky, protáhne se a ještě si užije výhled na celý svůj rajon.

3. Zahrajte si na schovávanou

Když zalezete pod postel, hledat vás nebude. Ale co když tam dáte malou dobrotu? Poschovávejte kočičákům lahůdky po bytě a nechte je hledat, co to tak voní. Odměna je bude k pohybu motivovat.

4. Pořiďte jí kamaráda

Ve dvou se to lépe běhá. Kočky se mezi sebou škádlí a navzájem se k pohybu dokážou „vyprovokovat”. Při pořizování nového mazlíčka buďte ale zodpovědní – však víte, že útulky jsou takových „kamarádů” plné.

Jako v přírodě

I když je kočičák doma, instinkty lovce v sobě nezapře. Stále touží lovit, šplhat, plížit se a objevovat. Dopřejte mu dobrodružný život se spoustou podnětů, ať vám nezleniví a vždycky si spokojeně vrní.

Přečtěte si, čím ještě obohatit devět kočičích životů a na co si při tom dát pozor.

 

Chci taky komentovat