Sílu českého mushingu ukázal Evropě tým Fitminu

Češi vozí zlato nejen z olympiády – perfektních výsledků dosahují i v jiných závodech. Jak se vedlo našim musherům a jejich psí smečce na mistrovství Evropy v Itálii?

Musheři na cestách

Tým musherů z Fitminu vyrazil pro medaile do italské horské oblasti Millegrobbe. Vstříc cenným kovům vyrazili Marie Ševelová, Michaela Srchová, Martina Štěpánková, Jiří Mencák, Michal Ženíšek a dohromady třiadvacet jejich psů. Ti se nemohli dočkat, až se rozeběhnou a pomůžou svým páníčkům zdolat nevyzpytatelné tratě.

Stačí pár dní, a tolik úspěchů

Závodilo se na lyžích i na saních, s jedním psem i se spřežením, a to jeden víkend – od 23. do 25. února. Takhle krátká doba ale stačila na to, aby naši závodníci dohromady zdolali 139 kilometrů trati a ukořistili hned pět medailí – a z toho dvě zlaté. 

Kdo bodoval nejvíc?

Hned první den si Martina se svým psem Timem dojela pro stříbro ve skijöringu. Mít lépe namazané lyže, mohlo to být zlato. Toho se ale dočkala hned další den, a to v závodě s pulkou. Michal byl se svým spřežením čtyř psů v hromadném startu bronzový. První místo si ale užil co nevidět – v neděli ráno bylo doma další zlato, vybojoval ho spolu s Martinou ve štafetě.

Podívejte se, jak to vypadalo, když zlatá štafeta dojela do cíle. Byla to paráda! Zdokumentovali jsme ale i další šťastné okamžiky na trati i mimo ní, tak mrkněte a nasajte atmosféru.

Výtečná příprava dělá svoje

Lidským závodníkům k úspěchu pomohl důkladný trénink, zdravá dávka dravosti a chladná hlava i v těch nejvypjatějších chvílích. U členů početné psí smečky to byla hlavně chuť běhat a vyvážená strava. Mění se nějak před sportovním výkonem? S tím se nám svěřila závodnice Míša Srchová:

„Já psovi před závodem stravu nijak neupravuji, myslím, že je dobré, když je všechno tak, jak je zvyklý. Je ale vhodné používat doplňky stravy, my máme Fitmin Sport, Fitmin Klouby, Fitmin Vitamín C a po výkonu Fitmin Elektrolyty. Taky dávám pivovarské kvasnice, ale to jen proto, že má po nich krásnou lesklou srst.”

Fitmin týme, díky

Maruško, Míšo, Martino, Jirko a Michale, gratulujeme vám k obrovskému úspěchu. Jsme rádi, že můžeme být jeho součástí.

Získané medaile ukazují, že čeští musheři mohou směle konkurovat i těm ze severských zemí. Ti mají častokrát mnohem lepší zázemí, a to nejen pro trénink. Pro zajímavost: např. Švédové mají vlastní servisní tým, který se jim stará o lyže. Naši však péči musí zvládat sami. Ale ani to je nezastaví! Podívejte se, jak to vypadalo v zákulisí závodů a jaká byla cesta musherů za medailemi. 

Prohlédněte si fotky ze závodů a přeneste se přímo do italských hor

další fotografie

Chci taky komentovat