Jedna sezóna sotva skončila a musheři už vyhlížejí další

Jak by naši musheři popsali uplynulou sezónu? Byla prý náročná, ale rozhodně úspěšná. Vždyť na MS v Kanadě padala jedna medaile za druhou. A nejen tam. Tvrdý trénink se vyplatil i na dalších závodech.

Fitmin podporoval nejen v Kanadě

Míša Srchová, Michal Ženíšek a Jirka Mencák bodovali na suchu i na sněhu. Kromě nich ale letos za Fitmin startovala třeba i Matilda Ježková. Ta v únoru vybojovala druhé místo ve skijöringu na Zásadském mid sprintu – MČR psích spřežení.

Míša měla napilno

Míšina sezóna se točila kolem tří největších mushingových akcí. Se psem Kvapem na začátku roku 2016 získala zasloužené skijöringové stříbro na ME v Norsku. Nato si zajela ještě Border Rush v Rusku, a pak už se věnovala přípravám na ME v Novém městě na Moravě, kde závodila v canicrossu.

„Na ME se musíte nominovat – odběhat vybrané závody, na kterých potvrdíte svoji výkonnost. A právě na ty padla většina jarní a letní přípravy s Kimem. Na samotném mistrovství jsme skončili druzí a ve štafetě s dalšími dvěma kolegyněmi jsme získali zlato.“

Michal závodil i organizoval

Pro Michala Ženíška bylo nejdůležitějším bodem sezóny ME ECF ve Vysočina aréně. Tentokrát totiž jen nezávodil – celá akce se odehrála pod jeho taktovkou. Dal si za cíl mistrovství bez problémů ukočírovat, a to mu také vyšlo. Nakonec došlo i na závodnické úspěchy.

„Na start jsem se postavil v kategorii scooter s jedním psem. Patnáct minut před závodem jsem odložil vysílačku, pak jsem si vydal „relaxovat“ do lesa. Tenhle relax se v sobotu celkem protáhl, ale s průběžně druhým místem jsem byl spokojený.“

Poslední závody byly hlavně o pohodě

Závěr sezóny pro něj pak byl ve znamení tradiční Ledové jízdy. Tři etapy, 150 kilometrů celkem, dvakrát bivak venku, běžkař a spřežení v týmu – to je závod, který letos oslavil pětadvacáté narozeniny.

„Pravidelně jezdím s Martinem Bílým, úspěšným závodníkem v longu. Letos se spíš připravoval a seznamoval s mladými psy. Třetí místo jsme si ale udrželi po celý závod. Nebylo to ani tak o nahánění minut, jako o zážitcích na hřebenech Krkonoš a společenském životě na bivaku.“

Přejeme úspěch i příště

Sezóna sice skončila, ale Míša, Michal, Jirka i Matilda už netrpělivě čekají na další. Čeká je spousta on-snow i off-snow akcí, na kterých oni i jejich psi ukážou, co v nich je. A Fitmin bude u toho – i s krmivy, která čtyřnohým sportovcům rozhodně svědčí.

Chci taky komentovat